Logo

Teknoloji ile bir adım önde...

Çevreye duyarlı kimliği ile birlikte teknoloji kullanımları konusunda da ön planda olan Dota Logistics, gelecek için sürekli gelişim mottosu ile yatırımlarına devam etmektedir.

RFID Teknolojisi
Radyo Frekanslı Tanıma Sistemi (RFID)Türkiye'de lojistik operasyonlarda ilk kez Dota Logistics tarafından kullanılmıştır. RFID konusundaki gelişmeler takip edilmekte ve gelişim yatırımları yapılmaktadır.

SAP
Operasyonel çözümlerde kolaylıkla entegre edilebilen ve yönetime bilgi akışı sağlayan sistem sayesinde zaman ve süreç yönetimi konularında ileri adımlar atılmıştır. ERP sistemi kullanılarak kurumun var olan tüm bilgi akışının sağlanmasıyla, farklı bölgelerde bulunan, ofis, acente, depo, gümrük, tedarikçi, depo, üretici, alıcı ve müşteri kaynaklarının eş zamanlı planlanması sağlanmaktadır.

JIT (Just in Time)
JIT uygulaması lojistik sektöründe Türkiye’de sadece Dota Logistics firmasında kullanılmaktadır. JIT sayesinde müşterilerin ihtiyacı oranında ürün-hizmet en etkin donanım ve iş gücü kullanılarak ihtiyaç duyulan zamanda ihtiyaç duyulan miktarda tedarik ve teslim edilebilmektedir.

EPC (Empty Palette Compund) Yönetimi
EPC (Boş Kasa Yönetimi - Otomotiv Konteyner) sadece Dota Logistics tarafından kullanılmaktadır. EPC sistemi herhangi bir üretim sistemi içinde malzeme taşımaya konu olan her türlü konteynerin sistem içerisinde belirli noktalar arasında taşınmasını ve depolanmasını sağlamasının yanı sıra; malzeme hareketinin sağlanması için gerekli olan kasaların istenilen zamanda tedarikçiler için temin edilmesini sağlamaktadır.

“Dotascape “-Net Stok Takibi ve Uydu Takip Sistemi
Dota Logistics IT ekibi tarafından tasarlanan ve geliştirilen DOTASCAPE, Dota Logistics’in Ar-Ge yatırımları arasında yer almaktadır. Stok takibi ve uydu üzerinden araç takibi yapabilen DOTASCAPE sayesinde tüm müşterilere şeffaf ve ihtiyaçları tam karşılayan hizmetler sunulabilmektedir.